postheadericon Wiosenne kartki na Wielkanoc

Wielkanoc jest dla chrześcijan najważniejszym świętem, gdyż zwiastuje nam zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który umarł za nas na krzyżu. Dlatego Święta Wielkanocne są ogromnym powodom do radości, w związku z tym większość osób wysyła sobie kartki z życzeniami wielkanocnymi. Oczywiście, do niedawna jeszcze ogromną popularnością cieszyły się tradycyjne pocztówki świąteczne, ale żyjemy w XXI wieku  w dobie Internetu, w związku z czym na czasie jest wysyłanie wiosennych e-kartek wielkanocnych, które są darmowe i wyróżniają się bogatą szatą graficzną.

Trzeba powiedzieć o tym, iż elektroniczne kartki zazwyczaj przedstawiają świątecznego baranka, zajączka, często pasącego się na rzeżusze, kurczaczka i bezwzględnie pisanki, które mogą być zdobione fantazyjnymi wzorami, głównie kropeczkami, gwiazdeczkami, paskami, kwiatuszkami i kratką. Z pewnością, mile widziane są też tradycyjne kartki ilustrujące Jesusa Zmartwychwstałego. Oprócz tego, coraz bardziej powszechne stają się zabawne kartki wielkanocne, które zdobione są animacjami w postaci np. bohaterów bajkowych niosących święconkę lub kurczaczka wykluwającego się z wielkanocnej pisanki.

Warto podkreślić to, iż kartki na Wielkanoc są bardzo kolorowe, nie może na nich zabraknąć odcieni zielonego, żółtego, czerwonego, niebieskiego czy różowego. Mało tego nowoczesne e-pocztówki mogą też zmieniać kolory, a postacie na nich przedstawione często zmieniają nie tylko barwy, ale i pozycje, czasami znikają, to znów się pojawiają. Nie ulega wątpliwości to, że są one zdobione świątecznymi napisami typu: „Wesołych Świąt”, „Wesołego Alleluja”. Poza tym, należy powiedzieć o tym, iż szata graficzna kartki jest ważna, ale nie najważniejsza, gdyż na pierwszym miejscu powinny być życzenia świąteczne. Otóż, za pośrednictwem e-kartek zwykle życzymy sobie wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia, pomyślności, smacznego jajka i mokrego Śmigusa Dyngusa. Oczywiście, najwspanialsze życzenia są te, które płyną z głębi serca i są naszego autorstwa, ale jeżeli mamy problemy z ułożeniem prostych życzeń, zawsze możemy skorzystać z wzorcowych wierszyków wielkanocnych, które są zamieszczane w sieci.

Kolejną ogromna zaletą kartek internetowych jest ich ogromny asortyment, wśród którego znajdziemy zarówno tradycyjne jak i zabawne pocztówki świąteczne. Otóż, wybór kartki zawsze musimy uzależnić od osobowości adresata, gdyż nie każdemu mogą przypaść do gustu oryginale nowoczesne kartki, a niektórzy znowu mogą być znudzeni już klasycznymi kartkami i tego typu osobom więcej radości sprawi śmieszna widokówka wielkanocna, dlatego każda decyzję musimy dobrze przemyśleć.