postheadericon Wesołe kartki codzienne

Kto powiedział, iż kartki możemy sobie wysyłać tylko z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, walentynek czy imienin? Ale przecież nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by przekazywać sobie pocztówki na co dzień, w szczególności gdy są one bardzo zabawne i mogą adresata rozśmieszyć do łez lub poprawić mu humor po ciężkim dniu. Owszem, wśród kartek codziennych przeważają pocztówki internetowe, gdyż docierają do bliskiej osoby niemal w zawrotnym tempie, cechują się ogromnym wyborem, a więc wśród wielu propozycji na pewno odnajdziemy e-kartkę, która rozbawi np. przyjaciela. A poza tym, spontaniczne wysłane zabawne wiadomości, mają w sobie coś magicznego, dlatego cieszą się tak wielkim uznaniem.

Nie ulega wątpliwości to, iż tego rodzaju pocztówki najczęściej przedstawiają zwierzęta, które zostały uchwycone w dziwnych pozycjach lub robią śmieszne miny. Mowa tu m.in. o koniu suszącym zęby, kotach, np. oglądających telewizor, pieskach w kubraczkach, małpach zwisających z drzew, świnkach zażywających błotnych kąpieli. Trzeba podkreślić to, iż zwykle owe kartki są opatrzone nie mniej zabawnym komentarzem, przeważnie stanowiącym grę słów. Bywa iż odwołuje się on do wypowiedzi sławnych osób. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się bohaterowie bajkowi i ich kultowe teksty. Warto wspomnieć tu choćby Kubusia Puchatka, który od lat bawi zarówno dzieci jak i dorosłych, A do jego najpopularniejszych wypowiedzi należą m.in. słowa: „ Jestem misiem o bardzo małym rozumku  i długie słowa sprawiają mi trudność”, z których trudno się nie śmiać.

Poza tym, niektóre osoby uwielbiają otrzymywać oryginalne kartki o zabarwieniu erotycznym, ale nie powinny być one zbyt wulgarne, a wysyłamy je tylko osobom, które dobrze znamy i mamy pewność, iż się nie obrażą z powodu odważnej kartki. Ponadto, dosyć oryginalne są pocztówki nawiązujące do znanych sloganów reklamowych oraz te, które stanowią parodię przysłów,  a jako przykład można podać pocztówkę przedstawiającą yorka z dopiskiem „Pij mleko, będziesz wielki”.  Oprócz tego, jak najbardziej pożądane są pocztówki odnoszące się do różnych nałogów, przyzwyczajeń, wad naszych przyjaciół lub krewnych, zwłaszcza gdy wiemy, iż bezskutecznie próbują z nimi walczyć, ale decydujemy się na te wesołe e-kartki z nutą złośliwości, gdy wiemy, iż te osoby mają dystans do siebie i duże poczucie humoru. Krótko mówiąc, znajomej, która jest na diecie, możemy wysłać kartkę z koszem słodyczy, z dopiskiem smacznego, natomiast koledze, który nie znosi swojej pracy lub szefa, możemy przesłać kartkę z urzędnikiem zawalonym papierami, opisanej – pracownik roku.

Z pewnością, śmieszne kartki powinniśmy sobie wysłać każdego dnia, gdyż wspaniale poprawiają humor, a ponadto sprzyjają zacieśnianiu więzi międzyludzkich.